10 priežasčių, kodėl dirbti iš namų yra geriau negu dirbti ofise

2020-12-17

Darbas lovoje, su pižama, atsakinėjimas į el.laiškus, kol gurkšnojate rytinę kavą, serialo pažiūrėjimas per pietų pertrauką – tikriausiai visi esate girdėję šiuos nuotolinio darbo privalumus. Tačiau yra keletas dalykų, kurie gali nustebinti jus.

Pažvelkite į šiuos 10 patarimų, kaip jūsų gyvenimas gali pasikeisti, kai dirbate nuotoliniu būdu ir jeigu turite tokią galimybę, bet dar nepasinaudojote – skubėkite ją įgyvendinti.

1. Jūsų ofisas gali būti toks, kokio jūs norite

Išgirdę pasakymą nuotolinis darbas, visi įsivaizduojame, kad žmonės turi dirbti iš namų. Tikriausiai, dauguma taip ir daro. BET! Tai nereiškia, kad savo namus turite paversti antru ofisu, pasistatydami gremėzdišką stalą su kėde ir dideliu monitoriumi. Galite dirbti sėdėdami ant sofos, gulėdami lovoje – leiskite pasireikšti fantazijai. Pavyzdžiui nesunkiai ofisu galima paversti savo virtuvę, tačiau ši vieta turi vieną minusą – visi užkandžiai yra ranka pasiekiami. O galbūt turite didelę spintą arba drabužinę, kurioje tilps jūsų stalas, kėdė ir kompiuteris? Jei taip, galite pasinaudoti kitu pavyzdžiu – vienas vyrukas dirba savo spintoje, kad po visos darbo dienos tiesiog galėtų užverti savo ofiso duris.

2. Jūsų ofisas gali būti bet kur!

Nieks nesako, kad kai dirbi nuotoliniu būdu, privalai sėdėti namuose tarp keturių sienų. Savo darbo vietą gali susikurti ten, kur nori. Gal turi savo mėgstamą kavinę, mėgsti būti miške ar parke, o gal turi kokią nors sodybą arba sodą – važiuok ten, pakeisti aplinką visada būna į naudą. Jeigu darbas nuotoliniu būdu tau atrodo nuobodus, įsijunk foninės muzikos, spektaklį ar serialą!

3. Sutaupysite pinigų

Dirbti nuotoliniu būdu = sutaupyti pinigų. Pagalvok, kiek pinigų per mėnesį išleidi kelionei į darbą, kavai ar pietums? Kai dirbi iš namų – neišlaidauji. Gali pabandyti pradėti taupyti tuos pinigus, kuriuos seniau kasdien išleisdavai, kai eidavai į darbą. Manau, sutaupyta pinigų suma tave pradžiugins.

4. Savo tvarkaraštį galėsite dėliotis taip, kaip jums patogu

Daugybė įmonių vadovaujasi tokia politika, kad svarbiausia, jog darbuotojas atliktų savo darbus ir išdirbtų privalomas valandas. Žinok, kad dirbant nuotoliniu būdu, turėsi dar laisvesnį grafiką – savo valandas galėsi dėliotis, kaip tau pačiam patogu. Tik nepamiršk, kad jei yra darbas, kuris turi deadline, privalai jį atlikti. O per pietų pertrauką galėsi nuveikt daugiau negu pats galvoji – pasigaminti pietus, pascroolinti Facebook, išsiskalbti drabužius ir pažiūrėti serialą. Nu tai ar ne cool tas nuotolinis darbas?

5. Išmoksite daugiau ir tapsite savarankiškesni

Kai dirbsite iš namų, aplink jus nebus nuolat besisukiojančių kolegų, į kuriuos, kaip įprastai, galėjote kreiptis visais nežinomais klausimais. Aišku, visada galite bandyti jiems rašyti, bet negali žinoti, kiek gali užtrukti, kol sulauksi atsakymo. Būtent dėl šių dalykų, pradėsite pats ieškoti atsakymų į klausimus ir išmoksite dirbti savarankiškai.

 

6. Susitikimai nebus tokie nuobodūs

Retai kada galima sutikti žmogų, kuris mėgsta susirinkimus su vadovybe. Juk jie dažniausiai būna ilgi ir nuobodūs. Gera žinia ta, kad dirbant nuotoliniu būdu, vaizdo konferencijos vyksta žymiai trumpiau ir rečiau negu gyvi susitikimai. Ir dar vienas pliusas toks, kad dalyvaudamas nuotoliniame susirinkime galėsi patogiai įsitaisyti ant sofos ir gerti kavą!

7. Ryšys su kolegomis taps stipresnis, o bendravimas taps efektyvesnis

Žmonės galvoja, kad dirbdami nuotoliniu būdu, jie praras ryšį su kolegomis. NETIESA! Dirbant tokiu būdu, jūs kaip tik dažniau palaikysite ryšį ne tik darbiniais reikalais, bet ir dalindamiesi naujienomis, ar nusiųsdami juokingą vaizdo įrašą. Juk tokiu laikotarpiu, kiekvienas iš mūsų supranta, kokia svarbi yra komunikacija ir ryšių palaikymas.

8. Galėsite likti labiau susitelkęs

Turėtumėte daugiau nuveikti dirbdami nuotoliniu būdu. Taip yra todėl, kad galite daug labiau kontroliuoti savo darbinę situaciją – jums nereikia jaudintis dėl to, kad kas nors užsuks pas jus ir užduos laviną klausimų. Galbūt jūs turite darbą, kurį planavote atlikti per porą valandų, bet jį atlikote per valandą? VALIO – tą valandą galite išnaudoti kažkam kitam!

9. Galėsite išvengti ofiso politikos

Yra senas posakis apie gimines, kad „tu negali pasirinkti savo šeimos“, tą patį galima pasakyti ir apie bendradarbius. Dirbant nuotoliniu būdu, jūs galite būti geriausi draugai, nes kasdien nesusitinkate, nekuriate bendros rutinos, neturite bendrų kavos pertraukėlių. Šis nuotolinis darbas jums bus į naudą, nes kuomet grįšite į ofisą, būsite be galo pasiilgę savo kolegų!

10. Galėsite atostogauti nenaudodami savo atostogų!

Čia viskas labai paprasta. Pasiemi kompiuterį, užsibookini apartamentus ir leki ten, kur nori! Gal tai namelis Nidoje, viešbutis Palangoje, o gal kokia nors kaimo turizmo sodyba? Dirbant nuotoliniu būdu tikrai gali suderinti darbą ir atostogas!

 

Tikiuosi tavo nuomonė apie nuotolinį darbą pasikeitė ir jau rašai savo vadovui, kad norėtum dirbti iš namų?

O jei ne – nesuprantu, ko lauki?

 

Straipsnį vertė ir redagavo: Eglė Lauciūtė

 



Panašūs įrašai

2017 / 04 / 21
13 reasons why / arba 13 priežasčių, kodėl verta naudoti Facebook reklamą
2019 / 11 / 07
Kaip išnaudoti socialinius tinklus darbo paieškai
2016 / 05 / 16
5 dalykai, kuriuos atlikus 20-iuosiuose savo gyvenimo metuose, pravers sulaukus 40-ies