Žurnalistės patirtis Erasmus+ EVS programoje: Vieneri metai po Italijos saule

2016-03-24

Lietuvoje Akvilė baigė žurnalistikos studijas, dirbo, bet tiek paslapčiomis, tiek garsiai svajodavo apie Italiją, tad nutarė save išbandyti Erasmus+ EVS savanorystės programoje. Kadangi mergina jau žinojo, jog nori savanoriauti Italijoje, projekto ieškojo pagal šalį bei norimą organizaciją. Ir jai pavyko. Jau devynis mėnesius gyvena ir mėgaujasi saule Katanijos mieste (Sicilijoje), o visas jos projektas trunka metus.

Pirmieji žingsniai Italijoje

Pristatydama savo projektą Akvilė džiaugiasi, kad jai pavyko patekti būtent į norimą organizaciją „Arci“ Italijoje, nes jie kasdien sulaukia daugybės laiškų iš norinčių čia atlikti praktiką. Anot merginos, daug lemiamų atrankos taškų prideda ir stropus domėjimasis organizacijos veikla bei žinojimas, kad tu tikrai nori būtent tos organizacijos. Nors, pasak jos, projektus galima rinktis ne tik pagal organizacijas, bet ir šalis, miestus, veiklą, kuria domiesi. Erasmus+ EVS savanorystės programoje gali dalyvauti žmonės nuo 18-30 metų. Tai puiki galimybė išnaudoti savo progą bei pasisemti tarptautinės patirties. Akvilė savanoriauja organizacijoje, kuri dirba su žmogaus teisių, migracijos klausimais, kultūriniais ir tarpkultūriniais renginiais. „Organizacija yra visoje Italijoje, jos padaliniai yra kiekviename regione ir kiekviename mieste. Padalinys, kuriame aš dirbu daugiausiai oreantuojasi į migraciją, nes čia ji yra labai aktualus klausimas, integraciją, kultūrinius bei tarpkultūrinius renginius bei žmogaus teises.“ Projekto metu mergina rašo straipsnius Italijos bei Lietuvos žiniasklaidai, kurie padeda visuomenei suprasti problemas, susijusias su socialinėmis problemomis bei dirba ties nauju – „AsylEasy“ projektu, kuria video gidą, kuriame aiškiai ir suprantamai teikiama informacija apie imigracijos bei prieglobsčio prašymo Italijoje procedūras.

 

Naujos pamokos itališku ritmu

Akvilė prisipažįsta, jog atvykusi į Italiją nemokėjo italų kalbos. Darbas vyko anglų kalba ir buvo sunku rengti straipsnius, nes didžioji dalis informacijos įvairiuose puslapiuose skelbiama itališkai, be to, italai sunkiai kalba angliškai. „Turėjau daug palaikytojų, kurie man labai padėjo, ir šiuo metu, nors dar negaliu pasakyti, kad puikiai kalbu ir rašau itališkai, bet stengiuosi viską daryti tik italų kalba. Visada atsiranda kas nors, kas padeda, ištaiso klaidas“, – džiaugiasi pašnekovė, pridurdama, jog Erasmus+ EVS savanoriams taip pat skiriamos kalbos pamokos, tad norint kalbą tikrai galima išmokti. Kaip ir išmokti įsilieti į naują gyvenimo ritmą. Paklausta, ar jos darbe nebūna monotonijos, mergina patikina, jog turi savo darbus projekte, už kuriuos yra atsakinga, bet visada atsiranda naujų idėjų bei veiklų, tad dienos planai gali ir smarkiai keistis, jei staiga prireikia paruošti reportažą radijo laidai, ar kolega paprašo pagalbos. „Tačiau stengiuosi neapžioti per daug, kad paskui galėčiau sukramtyti“, - juokiasi Akvilė. Anot jos, darbo valandos visuomet prailgsta, nes yra daug įdomios veiklos, kurioje tiesiog negali nedalyvauti, nes be galo įdomu. „Mūsų organizacijoje savanoriai dirba 4-5 valandas per dieną, yra rytinė ir vakarinė pamainos bei visada yra trijų valandų pietų pertauka.“ Mergina pastebėjo, kad Italijoje svarbu turėti laiko pavalgyti, kaip ir vakarieniauti draugų rate, tam tiesiog turi rasti laiko.

Akvilė teigia ne tik išmokusi italų kalbą, įgijusi daugiau profesinių įgūdžių, pažinusi naują kultūrą, iš kurios norisi pasiimti tam tikrus dalykus sau ir visada turėti su savimi, pavyzdžiui, į tam tikrus dalykus gyvenime žvelgti ramiai, nes tai jau praeity, šiandien jau kita diena. Mergina nori su savimi pasiimti ir itališką pasibuvimą su draugais, kai tiesiog kartu vakarieniauji, daug kalbiesi bei klausaisi. Anot jos, ši programa padėjo išlipti iš komforto zonos, bet į daugelį dalykų pažvelgti kitu kampu, o organizacija, kurioje savanoriauja, tapo kaip antra šeima. 

 

Straipsnį parengė Aušra Matulaitytė 

 

SUSIJĘ MOKYMAI

Straipsnių ir pranešimų spaudai rašymo mokymai

Pranešimų spaudai rašymo mokymai

Viešojo kalbėjimo ir retorikos mokymai

 



Panašūs įrašai

2020 / 10 / 26
10 pagrindinių neįtikėtinai sėkmingų žmonių įsitikinimų
2020 / 10 / 23
„Gap year“: kodėl verta?
2015 / 12 / 22
Kodėl verta likti gyventi ir dirbti Lietuvoje? Autorius - Tautvydas Marčiulaitis