Ką atsiversti, kai nori paskaityti apie marketingą?

2017-06-09

Kiekvienas žmogus, besidomintis komunikacija ir marketingu turi labiausiai patinkančius puslapius, iš kurių semiasi naujų idėjų ar ieško atsakymų į kamuojančius klausimus. Perskaitome šimtus įvairiausių straipsnių, naujienų ir aplankome dešimtis internetinių svetainių. Tačiau kaip išsirinkti geriausias ir patikimiausias? Kaip atrasti informatyviausias ir labiausiai tinkamas kiekvienam pagal poreikius? Iš šimtų svetainių pateikiame tik dalelę blogų, kurie turėtų patraukti akį, sudominti, nustebinti, o gal tiesiog priminsime apie jų egzistavimą.

Skirtingi blogai apie skirtingas temas – išsirink, kas aktualiausia.

SEO

2017 m. skaitomiausiu blogu SEO tema įvertintas – The Moz blog. Praleisti keliolika minučių skaitant straipsnius verta ne tik dar besiaiškinantiems kas tas SEO ir kodėl jis toks svarbus, bet ir jau šioje srityje dirbantiems profesionalams. Amerikiečių kompanijos Moz pildomame bloge geriausi marketingo sensėjai dalina patarimus, pateikia tyrimus ir jų analizes, siekdami padėti bet kokią patirtį turinčiam skaitytojui pakelti savo žinių lygį SEO srityje. Kelia naujienas 4 kartus per savaitę ir turi virš 232 tūkst. sekėjų Facebook platformoje.

SOCIALINĖ MEDIJA

Vienas iš geriausiai vertinamų blogų socialinės medijos srityje – Social Media Examiner. Šiame bloge rasi skirtingų straipsnių apie skirtingus socialinius tinklus ir jų naudojimą: kaip padidinti vartotojų įsitraukimą Facebook platformoje, išsamiai aprašoma apie Facebook marketingą, Instagram valdymą ir Snapchat tendencijas, aptariamos kitos platformos ar įrankiai ir t.t. Šis blogas turi labai didelį skaitytojų ir sekėjų ratą, o kodėl tau verta jį paskaityti? Jei domiesi socialine medija ar naudoji ją verslo tikslams pasiekti, rasi įdomių ir realybėje pritaikomų faktų, kurie padės greičiau tuos tikslus įgyvendinti, pažvelgti į savo prižiūrimą paskyrą ar sukurtą strategiją kitu kampu. Turinys, kuris yra atnaujinamas maždaug kas dvi dienas – tikrai naudingas!

Dar vienas labai gerai vertinamas ir visų pamėgtas blogas, nagrinėjantis strategijas, tendencijas ir socialinių medijų veikimą – Hubspot. Šiame bloge kiekvienas skaitytojas jausis atradęs savo žinių ir naujų idėjų šaltinį, jei domisi: A/B testavimu, prekės ženklo kūrimu, turinio marketingu, el.laiškų marketingu, reklaminio puslapio kūrimu, PPC (Pay per Click), socialinių medijų platformų valdymu ir naudojimu verslo tikslams pasiekti. Kas mėnesį šis blogas pritraukia virš 2 milijonų skaitytojų, kurie nori tapti marketingo žinovais. 

GOOGLE ANALYTICS

Google Analytics profesionalų šis blogas yra iškeliamas į aukštumas – Kissmetrics. Jame rasi labai daug informacijos ne tik apie Analytics pagrindus, bet ir kaip produktyviausiai jį išnaudoti ir taip prisidėti prie verslo tikslų įgyvendinimo bei įmonės plėtros. Naujomis įžvalgomis, problemų sprendimais ar tendencijų aptarimais dalinamasi maždaug 4 kartus per savaitę. Turi virš 36 tūkstančių facebook sekėjų.

GOOGLE ADWORDS

Truputis informacijos ir Lietuviškai: Google Inside Adwords Lithuania. Nereikia toli ieškoti apie Google Adwords inovacijas, reikia paskaityti ir pačio Google tinklalapyje teikiamą išsamią informaciją. Lietuvių kalba galima pasiskaityti įdomių naujienų ir pastebėjimų, kurie padės dar labiau praplėsti savo kompetencijas kuriant ir valdant įvairias reklamos kampanijas.

MARKETINGAS

Seth Godin blogas – informacijos ir žinių šaltinis, iš kurio galima semtis išminties 24/7. Jame pilna informacijos padėsiančios suprasti marketingo reikšmę ir gilintis į tam tikras specifines temas. Šis blogas laikomas asmeninio įkvėpimo šaltiniu ir pagrindų pagrindu galvojant apie marketingą bei jo galimybes. Temos: marketingo filosofija, strategijos kūrimas ir t.t.

EL. PAŠTO MARKETINGAS

Vero blogas yra tavo poreikius atitinkantis puslapis, jeigu ieškai naujų idėjų ar patarimų el. laiškų marketinge. Visuose straipsniuose galima rasti naudingos informacijos, kuri užtvirtinama su vizualais (nuotraukomis, video, infografikais). Daug įvairių provokuojančių straipsnių, idėjų apie naujienlaiškių kūrimą, tipinių pavyzdžių ir skirtingų atvejų analizių. Šis blogas gali pastūmėti teisinga linkme kuriant ar keičiant el.pašto rinkodaros strategiją.

Šie blogai padės ne tik gilinti savo žinias marketingo srityje, tačiau ir eiti koja kojon su naujovėmis. Čia pateikti ir atrinkti blogai yra tik lašas jūroje, bet perskaitęs bent juose pateiktą informaciją – neatsiliksi nuo tendencijų ir kasdien tobulėjančio ir besikeičiančio marketingo pasaulio.

 

Straipsnį parengė: Simona ČesnakaitėPanašūs įrašai

2021 / 06 / 07
X, Y ir Z kartos: prarastieji, technologijų valdomi nesusikaupėliai ir mažieji cinikai
2020 / 10 / 26
Žodžiai, kurių neturėtum vartoti apibūdindamas save ar savo verslą
2020 / 10 / 30
Būti draugu, tačiau neperžengti ribos. Kaip tai padaryti? Patarimai vadovams.