13 punktų geresniam CV!

2020-10-13

Kiek kartų išsiuntę savo CV taip niekada ir nesulaukėte jokio atsakymo? Bet ar susimąstėte, kodėl? Laiškas pasimetė tarp kitų, netikote kaip kandidatas, o gal… darbdaviui nepatrauklus pasirodė jau jūsų CV? Tad, kaip pildyti savo gyvenimo aprašymą, kad jis nebūtų netinkamas ar užmirštas vos užmetus akį?

 

Susijęs straipsnis: Tinkamo CV bruožai: 6 sekundės darbdaviui sužavėti

 

1. Aprašyme įvardinkite tik konkretų norimos pozicijos pavadinimą. Neskubėkite lieti širdies, kodėl norite būtent šio darbo. Tokį faktą galite išskirti ir argumentuoti nebent tais atvejais, kai keičiate savo profesinės veiklos sritį ar darbo pobūdį.

2. Nepateikite su pretenduojama pozicija nesusijusių darbinių patirčių. Galbūt Jūs esate smiginio mėtymo meistras, tačiau, kaip šis įgūdis padės tapus įmonės teisininku? Palikite erdvės tam, kas tikrai aktualu.

3. Venkite minėti asmeninio gyvenimo detales (vedybinis statusas, religiniai, politiniai įsitikinimai ir pan.). Apie tai galite papasakoti, jei to klausia darbdavys ar personalo atrankos specialistas (net ir tokiu atveju galite kai ką nutylėti, jei tai nėra glaudžiai susiję su aptariama darbo vieta).

4. Neskubėkite įvardinti visų savo hobių – pirmame atrankos etape darbdaviui rūpi ne tai. Geriau sutelkite jo dėmesį į labiausiai su darbu susijusias patirtis bei išskirtinius įgūdžius.

5. Jei kyla minčių, jog norimai pozicijai galite būti nesvarstomas dėl savo amžiaus – neminėkite jo CV. Tuomet pirmiausia bus įvertinami Jūsų gebėjimai, o amžių atskleisite kito kontakto metu.

6. Kontaktuodami pirmą kartą, nepridėkite visų turimų rekomendacijų. Jomis išdidžiai galėsite pasidalinti, kai to paprašys darbdavys.

 

Susijęs straipsnis: 8 dalykai, kuriuos atrankų specialistai iškart pastebi tavo CV (ir 4, kurių nepastebi)

 

7. CV aprašymuose nenaudokite jokių įvardžių. Juk ir taip lengvai suvokiama, jog rašote apie save.

8. Nurodomas elektroninio pašto adresas turi būti brandus ir atrodyti kiek įmanoma profesionaliau. Jei tokio dar neturite – prieš pildydami CV, būtinai jį susikurkite! Tai užima vos kelias minutes ir nieko nekainuoja, o darbdavys tai įvertins ne tik karmos taškais!

9. Jei šiuo metu dirbate, bet tuo pačiu metu žvalgotės naujų darbo galimybių, niekada nepateikite savo esamos darbovietės kontaktinių duomenų. Nejaugi norite painioti asmeninius ir darbo reikalus? Tai iš karto atskleistų jūsų profesionalumo ir etiškumo stoką.

10. Mintyse jau įsivardijote norimą atlygio sumą, tačiau pirmojo kontakto metu, geriau ji ten ir lieka. Vėliau pabendravus su darbdaviu gali paaiškėti tam tikros atsakomybių ir sąlygų detalės, kurios gali pakeisti išankstines nuostatas.

11.Juk žinote, pasitinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą. Todėl ir CV turi būti vizualiai patrauklus. Venkite nuobodžių teksto šriftų tokių kaip „Times New Roman“ ar „Serif“, geriau rinkitės neutralius kaip „Arial“.

12. Apibūdindami savo asmenines savybes neperspauskite naudodami klišėmis tapusius žodžiais kaip atsakingas, sąžiningas ir panašiai. Darbdavių dėmesio jie nebeužkabina, todėl pasinaudokite proga savo savybes išryškinti kitais epitetais.

13. Jei darbo pasiūlyme nėra pateikiamas reikalavimas – nepridėkite savo nuotraukos. Jūsų atvaizdas gali tik nukreipti dėmesį nuo to, kas svarbiausia – tavo sugebėjimų ir patirčių.

 

Susijęs straipsnis: Ką privalu žinoti ieškant darbo?

 

Na, o dabar – pirmyn atnaujinti savo CV ir sėkmės darbo paieškose!

 



Panašūs įrašai

2016 / 03 / 07
Meilė darbui: kaip išgirsti save?
2016 / 05 / 09
Pedagogo profesija: „Mes – daugiau, nei mokytojai“
2021 / 06 / 07
X, Y ir Z kartos: prarastieji, technologijų valdomi nesusikaupėliai ir mažieji cinikai