Kaip neužmigti artėjant deadline’ui?

2020-12-29

Labai dažnai girdima ir akcentuojama DEADLINE’o sąvoka daugumai sukelia stresą, nes aplinkiniai sako, jog darbai miegančių nelaukia. TAČIAU dažnai vadovai, lektoriai ir kiti vadovaujantys asmenys (pabrėžiu – jei nespėji laiku) leidžia nukelti mažiau esminius darbus į netolimą ateitį, nes atsiranda daug svarbesnių darbų. Dėl to pajutę lengvą saugumo jausmą, leidžiame sau atsipalaiduoti ir pailsėti šalia lyg ir trumpo darbų sąrašo, kuris vis dėlto didėja ir spaudžia mus. Kaip to išvengti ir kaip išmokti valdyti savo laiką?

- Išmintis byloja, jog laikas gali būti geriausias mūsų draugas arba didžiausias priešas. Svarbu, jog įvertintum savo galimybes. NEAPSIKRAUK, nes geriau mažiau ir kokybiškiau nei daug ir prastai.

- Laikas keltis! Jei miegosi paskendęs darbuose – tai apsunkinsi savo mintis, kurios sukels vidinį stresą. Darbai neturi kojų ir jie niekur nepabėgs. Todėl svarbu planuotai veikti, o laisvalaikiu mintims suteikti užtarnauto poilsio.

- Planuok savo laiką taip, jog darbai būtų baigti ne paskutinę minutę, o gerokai anksčiau prieš užsidegant raudonam šviesaforo signalui. Tik tu turi valdyti laiką, o ne laikas tave. P.S. 24 valandos per parą gali tapti per mažai.

- Lavink emocinį intelektualą, kurio pagalba atrasi ilgai ieškotą aukso viduriuką tarp grandiozinių darbų ir tinginiavimo. Paaiškinimas: žmogus yra vienintelis organizmas, kuris jaučia laiką. Tad viskas gimsta mūsų pasąmonėje, kurios pagrindą kaip ir intelekto pagrindą sudaro emocijos. SO, lavindamas emocinį intelektą – išmoksi valdyti savo darbotvarkę.

 

 

Sounds like a plan? Išmokęs susidoroti su ⬆ pateiktais punktais – įgysi atsparumo laiko trūkumui ir entuziazmu stebinsi ne tik save, bet ir aplinkinius. SUPRASI, jog ne laikas ir ne vieta miegoti ant augančių darbų krūvos. 

Straipsnio autorė: Ieva DiržininkaitėPanašūs įrašai

2022 / 08 / 01
Džemperiai su įmonės logotipu – papildoma motyvacija
2021 / 02 / 17
Kokios frazės nužudo pardavimus?
2021 / 01 / 26
Kaip suprasti X, Y ir Z kartų kalbą?