10 idealaus vadovo taisyklių

2021-06-25

Ko derėtų siekti, kad būtum geras vadovas?
Ar vadovas gali tapti draugu, bet tuo pačiu ir autoritetu?

1. Nuostabus vadovas netrukdo dirbti. Skamba paradoksaliai, tačiau tame nėra jokio prieštaravimo. Nėra nieko labiau erzinančio ir sukeliančio pavaldinių susierzinimą nei kas sekundę vykstanti smulkmeniška įvairiausių neesminių klausimų kontrolė.

2. Jis sukuria geras psichologines sąlygas komandai ir puikiai elgiasi bet kokiose situacijose. Jo vadovaujamiems žmonėms dirbti lengva ir malonu. Tačiau jei vadovo pareigos buvo paskirtos žmogui, kuris nemoka valdytis – nuolatinis stresas garantuotas visiems.

3. Jam ne tas pats, ką galvoja jo pavaldiniai. Jų nuomonė – įdomi ir svarbi. Todėl prieš priimdamas kokį nors svarbų sprendimą, jis būtinai išklausys kiekvieno poziciją.

4. Idealiam vadovui svarbus tik vienas kriterijus – rezultatas. Todėl jam ne taip įdomu, kada ir kaip jūs atliksite savo darbą – jį tiesiog reikia padaryti laiku ir gerai. Jam nereikės tarpinių ataskaitų, tačiau jis visą laiką kontroliuos situaciją.

5. Jis visada yra pasiruošęs padėti ir pasidalyti patirtimi. Ir tai darys draugiškai bei neprivers jūsų jaustis tarsi malonę gaunančią. Tačiau su patarimais ir nurodymais jis tikrai nelįs.

6. Jis neslepia svarbios informacijos. Jo bendradarbiai visuomet žino, su kokiomis problemomis gali susidurti kompanija ir kuo tai gali grėsti. Apie sunkumus jis kalba atvirai ir sąžiningai. Artėjančios krizės ir galimi atleidimai – slėpti tokias problemas nėra jokios prasmės ir išmintingas vadovas tai supranta.

7. Jis vertina savo bendradarbius ir padeda jiems siekti karjeros todėl, kad supranta, jog sėkmė ir kompanijos ateitis priklauso nuo konkrečių žmonių, kurie joje dirba. Vienas iš jo tikslų – padėti žmonėms atsiskleisti, parodyti savo gerąją pusę ir tobulėti profesinėje srityje.

8. Jis nepamiršta materialių paskatinimų ir daro tai teisingai – už rezultatą, o ne už gražias akis.

9. Jis mato tai, kas svarbiausia. Raštingam vadovui pagrindiniai pavaldinių savybių vertinimo kriterijai yra jų profesionalumas ir savarankiškumas priimant sudėtingus sprendimus. Tokiems pavaldiniams jis gali atleisti daugelį smulkių nuodėmių, pavyzdžiui, nepunktualumą arba išsiblaškymą.

10. Jis vertina bendradarbių laiką ir neapkraus jų papildomais darbais, jei už tai nėra mokama.

 



Panašūs įrašai

2017 / 04 / 21
13 reasons why / arba 13 priežasčių, kodėl verta naudoti Facebook reklamą
2017 / 02 / 17
X, Y ir Z kartos: prarastieji, technologijų valdomi nesusikaupėliai ir mažieji cinikai
2017 / 06 / 09
Ką atsiversti, kai nori paskaityti apie marketingą?