Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn profilis, jei jūs ieškote darbo? (3/3)

2021-08-17

PATARIMAI, KAIP NAUDOTIS LINKEDIN PROFILIU 

19. Savo profilio nustatymus galite koreguoti

Jei ieškote darbo, galite koreguoti savo profilio nustatymus, kad potencialūs darbdaviai žinotų, jog esate atviras naujiems pasiūlymams. O jeigu vis dar turite darbo vietą, bet dairotės naujų galimybių, galite užslėpti jums norimą informaciją nuo dabartinės darbovietės kolegų. Taip pat, galite kontroliuoti, kas matys jūsų atnaujinimus.

20. Susiekite LinkedIn ir gyvenimo aprašymą

Kuomet pilnai susitvarkysite savo LinkedIn, jo nuorodą galite įdėti į savo gyvenimo aprašymą. Taip bus paprasčiau žmonėms, kurie skaito jūsų CV, sužinoti daugiau apie jus.

21. Tapkite aktyviu vartotoju

Kai baigsite tvarkyti savo LinkedIn profilį, pasiruoškite dažnai naršyti, bendrauti, ieškoti šioje platformoje. Jeigu norite per šią platformą susirasti darbą, turite įdėti nemažai pastangų, kad darbdavys pamatęs jus – susidomėtų. Kaip tai padaryti? Labai paprasta! Ieškokite naujų, jums įdomių žmonių, bendraukite su jais, skaitykite įrašus, jei turite ką pasakyti, ar ko paklausti – komentuokite. Tokiais būdais padidinsite savo kontaktų kiekį ir profilio peržiūras. Aktyvus LinkedIn naudojimas padės labiau ir greičiau išplėsti savo tinklą, tapti labiau matomu ir sužinoti daugiau apie jus dominančius dalykus.

22. Kvieskite žmones prisijungti prie jūsų tinklo. Ir darykite tai labai apgalvotai

Juk kiekvienas žino tą posakį – svarbiausia kokybė, o ne kiekybė. Norint pradėti auginti savo tinklą, galite pradėti nuo paprasčiausio būdo – kviesti pažįstamus. Bet tai nereiškia, kad reikia apsiriboti ties pažįstamais. Kvieskite tuos žmones, kurie jus žavi, ar jūsų darbo specifika panaši, ar tokius, kurie galvojate, kad galėtų jums padėti augti karjeroje. Taip pat, galite ieškoti kontaktų pagal išsilavinimo įstaigą, gyvenamąją vietą, įmonę.

23. LinkedIn ne tik socialinis tinklas

Kai kurie mano, kad LinkedIn yra tik dar vienas socialinis tinklas, tačiau tai yra neteisinga nuomonė. Taip, tai yra socialinis tinklas, bet jo veikimo principai yra kitokie negu Facebook, Twitter ar Instagram. LinkedIn yra žinių mainų šaltinis, darbo paieškos ir profesinių galimybių stiprinimo įrankis. LinkedIn‘e taip pat galima mokytis ir gauti sertifikatus. Tereikia pasidomėti, ar „LinkedIn Learning“ yra tokie mokymai, kurie įdomus jums. O kuomet išklausysite mokymus, įgytą sertifikatą tiesiog galėsite prisidėti į savo profilį.

24. Pradėkite rašyti įrašus

Visi šio tinklo vartotojai turi galimybę rašyti įrašus ar netgi straipsnius. Kuomet pradėsite rašyti įrašus, tai jums padės sustiprinti savo, kaip eksperto, reputaciją. Galite rašyti apie jus dominančias sritis, apie sritį, kurioje dirbate, o galbūt turite kokią nors savo veiklą, apie kurią norite kalbėti viešai ir garsiai? Jei dar nesijaučiate pasirengęs rašyti įrašus, tuomet pabandykite pradėti komentuoti. Pasirinkite svarbius pomėgius, ekspertus ar lyderius, kurie siejasi su jus dominančia sritimi ir rašykite, klauskite!

25. Prisijunkite prie LinkedIn grupių

Grupėse yra kur kas lengviau rasti bendraminčių ar tavo darbo srities profesionalų, specialistų. Galite kalbėti apie jums aktualias ir įdomias temas. Taip pat grupės nariai yra didelė naujų ryšių ir galimybių jūra!

 

Jei dar neturite LinkedIn paskyros, tikiuosi šie patarimai padės ją susikurti ir įtikins, kad LinkedIn turėti verta!

Šaltinis: „The Best LinkedIn Profile Tips for Job Seekers"

Iš anglų kalbos vertė: Eglė Lauciūtė



Panašūs įrašai

2016 / 05 / 13
Profesinė praktika Anglijoje: „Savo tikslų reikia siekti aktyviai"
2020 / 11 / 16
Nemokami dizaino tinklalapiai: dar paprasčiau kurti, maketuoti ir atvaizduoti savo idėjas
2015 / 12 / 22
Kokių specialistų reikės Lietuvai?