Tvari darbo erdvė namuose – misija įmanoma

2022-10-03

Per pastaruosius metus daugeliui kasdienė rutina pasikeitė. Po pandemijos, šiandien nemaža dalis darbuotojų dirba nuotoliniu būdu iš namų. Norint sukurti darbo vietą namuose, reikia atsižvelgti tiek į produktyvumą, tiek į tvarumą. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje trumpai aptariamos tvarios darbo erdvės aspektai ir pateikiami pavyzdžiai.

 

Svarbiausi atributai

Anot sveikatos specialistų, vienas dažniausių sveikatos nusiskundimų – nugaros skausmai. Atsižvelgiant į tai, stalo ir kėdės patariama ieškoti itin kruopščiai ir individualiai. Šiandien darbui skirtus stalus ir kėdes galima įsigyti iš plataus asortimento. Norint universaliausio baldo, patariama rinktis ergonomiškus baldus.

Dirbant sėdimą darbą visą dieną, rekomenduojama dažnai keisti kūno padėtį. Būtent dėl šios priežasties, ergonomiškas stalas ir kėdė – puikus pasirinkimas. Prie reguliuojamo aukščio stalo galima dirbti tiek atsisėdus, tiek atsistojus. Svarbu pabrėžti, kad prie ergonomiško stalo gali sėdėti bet kuris šeimos narys, kadangi šį galima lengvai pritaikyti prie kiekvieno ūgio. Rinkdamiesi reguliuojamo aukščio kėdę, atsižvelkite į medžiagas, iš kurių ji yra pagaminta. Tik kokybiškos medžiagos užtikrins patogiausią sėdėjimą.

 

Poilsio vieta ir sveika mityba

Ne tik ergonomiški baldai, bet ir tvariai įrengta poilsio erdvė skatina produktyvumą. Žinoma, sveika mityba taip pat neatsiejama nuo pakankamo energijos lygio. Įrenginėdami darbo zoną namuose, atskirkite ją nuo poilsio vietos. Tokiu būdu užtikrinsite atsiribojimą nuo projektų pertraukų ar pietų metu.

Pasirūpinkite ir sveika mityba. Gaminkite maistingus patiekalus kokybiškuose induose. Pavyzdžiui, špižinė keptuvė leis pasigaminti sveikus pietus ir ilgai išlaikys patiekalo šilumą, jeigu šis gaminamas iš ryto. Žinoma, gamindami naudokite medinius reikmenis, nes tiek špižinės keptuvės, tiek medinės mentelės į maistą neišskiria jokių cheminių medžiagų.

 

Minimalizmo principas

Stenkitės, kad tiek darbo, tiek poilsio ir kitos namų erdvės būtų tvarkingos. Nuo stalo pašalinkite daiktus, kurie gali blaškyti dėmesį ir trukdyti susikoncentruoti. Visgi, jeigu trūksta jaukumo, šį galite sukurti kambarinėmis gėlėmis. Šalia stalo galite pastatyti didelę gėlę arba pastatyti ant stalo mažesnę. Be to, pasirūpinkite, kad darbo erdvė būtų įkurta ten, kur yra daugiausia natūralios šviesos.

Taigi, atsižvelgę į aukščiau minėtus aspektus, sukursite ne tik tvarią, bet ir produktyvią darbo erdvę. Svarbiausia, kad būtų kuo daugiau natūralios šviesos ir gryno oro. Ir, žinoma, svarbi tinkama mityba. Valgydami maistingus ir sveikus pietus, užtikrinsite pakankamą energijos lygį, todėl produktyvumas darbo metu – garantuotas. 



Panašūs įrašai

2017 / 04 / 03
Kai mamos nėra namie: kokią įtaką vaikui daro mamos karjeristės?
2016 / 03 / 29
IT konsultantės patirtis Švedijoje: „Svarbu mokėti save „parduoti“
2021 / 09 / 28
Žmogiškieji ištekliai: kokie dalykai labiausiai motyvuoja darbuotoją?