5 būdai apsisaugoti nuo akių nuovargio

2022-10-03

Trys elektroniniai prietaisai – telefonas, televizorius ir kompiuteris – yra neatsiejami mūsų kasdienybės palydovai. Nuolat atsinaujinantys informacijos srautai suformuoja įprotį nuolat žiūrėti į ekraną. Norėdami sekti aktualijas, bendrauti socialiniuose tinkluose ar žaisti kompiuterinius žaidimus, niekada nepamirštame įsijungti ar įkrauti įrenginių. Visgi mūsų akims lygiai taip pat reikalingas poilsis bei pertraukos. Tačiau net ir to ne visada pakanka. Todėl kviečiame pasinaudoti keletu patarimų, kurie gali padėti apsisaugoti nuo akių nuovargio.

 

1. Sumažinkite prie ekranų praleidžiamą laiką

Populiarėjant darbui su kompiuteriais, Amerikos oftalmologijos asociacija pasiūlė terminą kompiuterinis regos sutrikimo sindromas (angl. computer vision syndrome).  Jam yra būdingas akių išsausėjimas, perštėjimas, paraudimas, šviesos baimė, nuovargis ir kiti simptomai. Ar jums teko patirti paminėtus nemalonus pojūčius? Paprasčiausias būdas palengvinti diskomfortą – sumažinti prie kompiuterio ekrano praleidžiamą laiką. Remiantis statistika, kasdien spoksant į ekraną yra praleidžiama apie 7 val. Nenuostabu, kad nuo tokio laiko praleidimo būdo akys pavargsta.

 

2. Sureguliuokite apšvietimą

Pernelyg ryški šviesa gali sukelti regos sutrikimų. Tinkamai sureguliuotas apšvietimas priklauso ne tik nuo pasirinktų šviestuvų. Kaip sakoma, akys – mūsų langas į pasaulį. Šiuo atveju langų uždangos, tokios kaip roletai, žaliuzės, romanetės ar užuolaidos, irgi turi įtakos regėjimui. Daugiau informacijos apie skirtingas langų uždangas galite rasti spustelėję ant pateiktos nuorodos. 

 

3. Sumažinkite ekranų ryškumą

Mėlyna ekranų skleidžiama šviesa skatina akių nuovargį. Taip tamsoje šviečiantis įrenginys gali netgi pabloginti miego kokybę. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pasirinkti naktinį apšvietimo režimą. Šia parinktimi galima drąsiai naudotis ir dienos metu. Ji padeda apsisaugoti ir nuo akių nuovargio, ir nuo greito išmaniojo telefono išsikrovimo.

 

4. Darykite pertraukas

Įprastai žmogus mirksi apie 13–15 kartų per minutę. Nustatyta, kad intensyviai naršant ar skaitant, sumirksima net 5 kartus rečiau. Apsisaugoti nuo smėlio pojūčio akyse gali padėti pertraukos. Kas 20 minučių 20 sekundžių pažvelkite į 20 metrų atstumu esantį objektą. Kad būtų lengviau įsimenamas, šis metodas kartais vadinamas 20:20:20. Galite ant lango priklijuoti gražų lipduką ar motyvuojantį užrašą. Tikėtina, kad tuomet dažniau žvilgtelėsite į nutolusį paveikslėlį. Taigi nepamiršite padaryti ir pertraukos.

 

5. Koreguokite laikyseną

Turbūt kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime teko išgirsti pastabą apie netaisyklingą laikyseną. Tinkama kūno padėtis padeda išvengti nugaros ir kaklo skausmo. Palaikydami tinkamą atstumą nuo ekrano, sumažinsite akių apkrovą. Taip pat stenkitės neskaityti ir nedirbti gulėdami – tai neigiamai veikia darbingumą ir akių būklę.

 

Tokie paprasti sprendimai kaip ekrano ir erdvės apšvietimo reguliavimas, laiku daromos pertraukos, saikingas naudojimasis įrenginiais taisyklingai sėdint gali padėti apsisaugoti nuo akių nuovargio. Jeigu vadovaudamiesi pateiktais patarimais nepajusite savijautos pagerėjimo, būtinai apsilankykite pas gydytoją. Beje, nepamirškite, kad akių patikrą privaloma atlikti kasmet!Panašūs įrašai

2016 / 03 / 18
Tinkamas profesijos pasirinkimas – tik pažinus save
2021 / 08 / 12
Investavimas į save: 3 vertingi patarimai
2021 / 06 / 10
Grafinio dizaino elementai