Kalbų mokėjimo pliusai. Autorė - Milda Januškevičienė
2015-12-22
“Kuo toliau, tuo labiau matome, kad anglų kalba, ypač didesnėse įmonėse tampa savaime suprantamu dalyku. Seniau anglų kalbos mokėjimas buvo išskirtinumas, o dabar tai – jau privaloma. Dažnai darbdaviai jau į reikalavimus kandidatams neberašo šios populiarios Europoje kalbos kaip reikalavimo, nes jiems atrodo, kad tai savaime suprantama” – apie anglų kalbos būtinumą kalbą pradeda darbo rinkos ekspertas Vytenis Šidlaukas.
Lietuvoje vis daugėja įmonių, kurios dirba su kitomis šalimis ir gali būti taip, kad Jūs būsite geras specialistas, tačiau nemokėsite anglų kalbos arba kitos kalbos, be kurios darbe niekaip neišsiversite. Tada galimybė dirbti tokioje įmonėje Jums subliukštų kaip muilo burbulas. Ilgainiui anglų kalbos nemokėjimas, kaip teigia V. Šidlauskas, taps kliūtimi būti geru specialistu, nes jau dabar anglų kalba yra pasaulyje numeris vienas. Apskritai Jūsų, kaip kandidato, patrauklumas darbo rinkoje priklauso ir nuo Jūsų užsienio kalbų žinių.
“Savo gyvenimo aprašyme rašyti “pradedantysis vartotojas” nėra labai gerai, geriau būtų bent jau “pažengęs vartotojas”, dar geriau – “kalbu laisvai”. Tai būtų tarsi privalumas.” – su Vyteniu Šidlausku sutinka kolegė Rita Karavaitienė.
Jei nuspręsite, kad norite išmokti tokias kalbas kaip švedų, norvegų, danų, suomių, ispanų, italų, prancūzų ar vokiečių, tas sąrašas gali būti ir ilgesnis, teigia V. Šidlauskas, tai Jūsų galimybės įsidarbinti bus gerokai didesnės. Ir nesvarbu, jei Jūsų kvalifikacija ne labai atitinka nurodytos skelbime. Retesnės kalbos mokėjimas Jums atvers daugiau durų. Kalbų mokėjimas leis Jums pradėti nuo pirmojo laiptelio tarptautinėse įmonėse. Europoje populiarios kalbos dažnai būna viena iš priežasčių, kodėl žmonės priimami į darbą. Visa kita yra išmokstama per laiką, o kalbų mokymuisi reikia kur kas daugiau laiko. Šiuo metu matomas kaip tik didėjantis poreikis retesnių kalbų.
Autorė - Milda Januškevičienė