Tarptautinė patirtis ne tik svajonėse! - išvyk į stažuotę su AIESEC

2016-03-24

Stažuotė – kas ir kam?

AIESEC siūlo dviejų tipų stažuotes – savanoriškas, kuriose dirbama savanorystės projektuose, arba profesionalias, kurių metu įsidarbinama įmonėse. Koks šių stažuočių skirtumas? Visų pirma, trukmė. Savanoriška stažuotė trunka nuo 6 iki 8 savaičių, vykstama į AIESEC visame pasaulyje vykdomus savanorystės projektus, kuriuose jaunimas iš įvairių šalių savanoriškai moko užsienio kalbų arba aktyiai prisideda prie socialinių problemų sprendimo. Profesionali stažuotė vyksta nuo pusės iki pusantrų metų, jos metu atliekama praktika marketingo, administravimo, IT, verslo sričių įmonėse. Tokios praktikos metu  įgijama tiek profesinės, tiek tarptautinės kultūrinės patirties.

 

Pabandyti – verta.

Tarptautinė patirtis savanoriaujant ar semiantis profesinių žinių suteikia ne tik platesnį pasaulio suvokimą, padeda pažinti kitas kultūras, tobulina asmenybę, bet yra ir didelis privalumas, padedantis išskirti  jaunuolio gyvenimo aprašymą iš kitų, aktyviai norinčių įsidarbinti jaunų žmonių. Savo įspūdžiais apie darbą ir gyvenimą Filipinuose dalijasi Povilas, šį rudenį pasinaudojęs AIESEC siūloma profesionalios stažuotės galimybe.

 

Kodėl nusprendei vykti į stažuotę?

Vykti į  Filipinus nusprendžiau todėl, kad norėjau pabėgti nuos rutinos ir įgauti  daugiau tarptautinės patirties. Norėjau keliauti  į egzotišką  šalį bei išeiti iš savo komforto zonos. Filipinai patraukė savo unikalia kultūra, svetingais žmonėmis, egzotiška gamta ir savita verslo kultūra, kurioje persipina vakarietiškos ir azijietiškos tracijos.

 

Kaip atrodo Tavo diena?

Mano diena išties  labai darbinga, nes greta darbo įmonė suteikia galimybę tobulėti net dviejose studijų programose, besiremenčiose „Harvard Business Publishing“ mokymo metodika. Tad ryte keliuosi apie septintą valandą ir per judrias Manilos gatves skubu  į darbą. Darbo diena dažniausiai prasideda trumpu susitikimu arba verslo susitikimais su aukščiausio lygio Filipinų įmonių bei konglomeratų vadovais, direktoriais. Po to kuriame paslaugos programą ir modifikavimą.           

 

Koks, stažuotės metu nutikęs įvykis, labiausiai šokiravo gerąja prasme?

Gerąja prasme neatsiejama stažuotės dalis yra kelionės. Vienoje iš jų teko susidurti su situacija, kai išlipus iš turistinio autobuso prie mūsų priėjo geras tuzinas vietinių, kurie siūlė įvairius daiktus ir paslaugas. Tokiais momentais pasijauti išties ypatingas, tačiau žvitrios aplinkinių akys neleidžia nurimti. Viena vertus, galima suprasti, kad vietiniai žmonės geranoriški ir  nelinki nieko blogo, tačiau tuo pat metu esi priverstas imtis atsargumo priemonių.

 

Kaip manai, kodėl jaunam žmogui verta pasinaudoti AIESEC siūlomomis galimybėmis?

Manau, kad kiekvienam iš mūsų yra „sveika“ ir naudinga pabėgti nuo kasdienės savo rutinos ir bent trumpam palikti komforto zoną. AIESEC siūlomos stažuotės  yra puikus sprendimas norint  geriau pažinti pasaulį, susipažinti su naujais žmonėmis bei skirtinga darbo kultūra, praplėsti savo pasaulėžiūrą. Bet kokia nauja patirtis yra be galo naudinga, nes ji užgrūdina ir brandina žmogų kaip asmenybę bei suteikia galimybę augti.

Taigi, AIESEC siūlomos stažuotės -  puiki galimybė praplėsti savo akiratį, pažintį pasaulį ir jo kultūras bei nors trumpam palikti savo komforto zoną.Panašūs įrašai

2021 / 02 / 17
Kokios frazės nužudo pardavimus?
2021 / 08 / 13
Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn puslapis, jei ieškote darbo? (1/3)
2015 / 12 / 15
Kaip Firsty.lt patarimai man padėjo darbo pokalbiuose. Autorė - Vaiva