Tinkamo CV bruožai: 6 sekundės darbdaviui sužavėti
2016-06-29
Jauni žmonės dažniausiai negali pasigirti didele darbo patirtimi, tačiau tai nebūtinai gali sukliudyti įsidarbinti svajonių įmonėje. Patyrę specialistai teigia, kad tinkamas gyvenimo aprašymas gali atverti ne vienas duris. Tereikia potencialiems darbdaviams konkrečiai, motyvuotai ir keliais sakiniais prisistatyti taip, kad neliktum nepastebėtas.
Darbinimosi įgūdžiai – ugdomi
„Eurostat“ duomenimis nedarbo lygis Europos Sąjungoje šių metų kovą siekė 23,7 % (Lietuvoje šis skaičius kiek viršija 20 %) – vadinasi, darbo neturi kone kas ketvirtas jaunas europietis. Esant tokiai konkurencijai svarbi tampa kiekviena detalė, ypač pirmasis norinčio įsidarbinti jaunuolio įspūdis – jo gyvenimo aprašymas.
Koks CV atkreips darbdavių dėmesį, ką jame reikėtų išryškinti, o ką nutylėti? Atsakymų į šiuos jaunimui aktualius klausimus buvo ieškoma Vilniuje vykusiame kompanijos „Nestlé Baltics“ projekto „CV Clinics“ renginyje. Šis projektas – iniciatyvos „Nestlé needs YOUth“ Europoje dalis. Jo metu darbdaviai tiesiogiai bendrauja su jaunais žmonėmis, padeda jiems ugdyti kompetencijas įsidarbinant ir žengti pirmuosius žingsnius darbo rinkoje.
6 sekundės šlovės
„Nestlé Baltics“ žmogiškųjų išteklių vadovė Diana Kundrotienė pataria gyvenimo aprašymo per daug neišplėsti – net patyrusio darbuotojo CV neturėtų užimti daugiau nei 2 puslapių. Amerikiečių įdarbinimo įmonės „TheLadders“ atliktas tyrimas parodė, kad vidutiniškai darbdavys CV peržiūrėti skiria vos 6 sekundes. Išnaudok jas: visa pagrindinė informacija (vardas, pavardė, išsilavinimas ir patirtis) turi būtų aiškiai matoma vos užmetus akį, o Tavo gebėjimai – patraukti dėmesį.
Vis dėlto, norėdamas išsiskirti nepersistenk – ryškios spalvos, įvairūs šriftai ir margas CV fonas greičiausiai sulauks priešingo nei norėtum rezultato. Tekstui verčiau rinkis dalykišką juodą spalvą. O jei nori išskirti antraštes – ramias, prigesintas žemės spalvas.
Susijęs straipsnis: Kokio ilgio turi būti CV ir ką jame rašyti jei neturi darbo patirties?
Žinok, kur pretenduojate
Tinkamas gyvenimo aprašymas turėtų būti skirtas konkrečiai darbo vietai. Todėl kiekvieną kartą jį pakoreguok – jei pretenduoji į finansininko vietą, nuopelnus meno srityje palik nuošaly. Taip pat atkreipk dėmesį į darbo skelbime surašytus darbdavio reikalavimus. Jų paisymas ir išryškinimas gyvenimo aprašyme suteiks motyvaciją dirbti konkretų darbą. Vienodų, šabloniškų CV darbdaviai gauna šimtus.
„Visiems iš eilės darbdaviams siunčiamas vienodas gyvenimo aprašymas nepadaro įspūdžio. Dar didesnė klaida – kai tas pats CV vienu elektroniniu laišku išsiunčiamas keliems ar net keliolikai darbdavių, o visi laiško gavėjai mato ir kitus adresatus. Tampa akivaizdu, kad žmogus ieško bet kokio darbo, o ne būtent to, kurį siūlo darbdavys“, – kalbėjo D. Kundrotienė.
Susijęs straipsnis: 13 punktų geresniam CV!Akių spalva darbo gauti nepadės
Kitas patarimas – gyvenimo aprašymas turi būti dalykiškas. Darbdaviui tikrai nerūpi Tavo ūgis, svoris ar akių spalva. Todėl nurodyk tik išsilavinimą ir darbo patirtį, nepamiršdamas ir kitos patirties, kuri galėtų sudominti darbdavį. Tai gali būti informacija apie išklausytus kvalifikacijos kėlimo kursus, savanorystę ar darbo praktiką.
Taip pat į gyvenimo aprašymą nebūtina dėti savo nuotraukos. Jei vis dėlto nusprendei ją įdėti, rinkis dalykišką, o ne tokią, kurioje leidi laisvalaikį prie ežero – toks įvaizdis nepridės nei solidumo, nei aiškaus noro dirbti konkrečioje kompanijoje.
Pasak D. Kundrotienės, tinkamas gyvenimo aprašymas darbo vietos neužtikrina, nes atskleisti visas geriausias savybes vis tiek teks per darbo pokalbį. Vis dėlto tai gali būti garantija, kad į tą pokalbį būsi pakviestas.
Straipsnis paimtas iš: