Pasiruošimas studijoms: kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?
2023-08-07
Mokslo metams patariama ruoštis iš anksto. Turint daugiau laiko, galima palyginti skirtingus kompiuterių gamintojus, jų modelius ir kitus asmeniškai svarbius niuansus. Šiame straipsnyje pateiksime naudingas įžvalgas, kurios leis įsigyti optimalaus kainos ir kokybės santykio nešiojamąjį kompiuterį.
Nešiojamojo kompiuterio kaina
Vienas iš pirmųjų aspektų, pagal kurį dažniausiai renkamės nešiojamąjį kompiuterį, – kaina. Santykinai pigūs nešiojami kompiuteriai neretai turi mažiau funkcijų, tad yra skirti paprastoms užduotims atlikti, tačiau jų dažniausiai užtenka studijų darbams parengti. Tad pirmiausia atsižvelkite į studijų kryptį ir kokios bus reikalingos programos užduotims atlikti.
Dažniausiai pigesnių kompiuterių operatyvioji atmintis būna 4 ar 8 GB, o brangesnių – 32 ar 64 GB. Taip pat skiriasi ir nešiojamų kompiuterių procesoriai. Vidutinės ir ekonominės klasės modeliai gali būti su Intel Core i3, o galingesni – Intel Core i9 procesoriais.
Kompiuterio baterijos veikimo trukmė
Rinkdamiesi nešiojamąjį kompiuterį studijoms, atsižvelkite ir į tai, kad ne visada bus galimybė prisijungti prie elektros lizdo. Dėl to itin svarbu įsigyti nešiojamą kompiuterį su ilgai veikiančia baterija. Baterijos veikimo trukmė dažniausiai būna nurodyta prekės aprašyme. Visgi, jeigu tokia informacija nėra nurodyta, kreipkitės į pasirinktos parduotuvės konsultantus.
Nešiojamojo kompiuterio dydis ir svoris
Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kad įrenginys bus nešiojamas į paskaitas, bibliotekas ar kitas mokymuisi skirtas vietas. Dėl to svarbu įsigyti kuo mobilesnį nešiojamą kompiuterį, kuris laisvai tilptų į rankinę, kuprinę. Priklausomai nuo kompiuterių dydžio, aparatinės įrangos komponentų ir kitų savybių, jų svoris gali svyruoti nuo 1,5 iki 3 kg.
Šiandien vis labiau populiarėja ploni ir lengvi nešiojami kompiuteriai, kurių modeliai sveria mažiau nei 1 kilogramą. Žinoma, verta įvertinti ir tai, kad mažesnio svorio kompiuterių akumuliatorių veikimo laikas gali būti trumpesnis. Be to, gali mažėti ir ryšio galimybės bei programinės įrangos apdorojimo galia.
Įvertinus aukščiau pateiktus aspektus, galima įsigyti tinkamiausią nešiojamą kompiuterį studijoms. Svarbiausia atsižvelgti į studijų kryptį, pavyzdžiui, informacinių technologijų studentams gali prireikti galingesnio kompiuterio. Tad įvertinkite, kokias paskaitas reikės lankyti ir kokias programas naudoti paskaitų metu.