10 dalykų, kurių geri darbdaviai niekada neprašo padaryti pokalbio metu ar prieš jį

2020-12-14

Tie žmonės, kurie vaikšto į darbo pokalbius ar tiesiog ieško darbo, susiduria su įvairių kompanijų įdarbinimo ypatumais: kai kurie pokalbiai vykdomi labai oficialiai, kiti – neformaliai, vieni duoda praktines užduotis, kiti – ne ir t.t. Kartais darbo skelbimas atrodo nuostabus, bet pokalbis – siaubingas, o kartais - visiškai atvirkščiai. Gaila, bet net ir geri darbdaviai padaro klaidų. 

Ieškote darbuotojų, bet niekaip nerandate? Įsivertinkite, ar nedarote esminių klaidų, o jei darote – pašalinkite jas! 10 klausimų, kurių geri darbdaviai neužduoda ir užduočių, kurių neprašo atlikti:

1. Geri darbdaviai niekada neprašo užpildyti ilgų ir nuobodžių internetinių formų, kuriose reiktų įrašyti kiekvieną nudirbtą darbą, kiekvieną patirtį, o dar kartu prisegti ir CV. Tai pats aiškiausias ženklas, kad tokie darbdaviai vis dar vadovaujasi senovinėmis įdarbinimo proceso taisyklėmis. Prisiminkite - juk nebegyvename 1990-aisiais!

2. Geri darbdaviai niekada neprašo išduoti paslapties, kiek kandidatas uždirba dabartinėje darbovietėje. Vietoj to, turėtumėte klausti, kokio finansinio užmokesčio nori ir siekia būsimas darbuotojas – kokie jo lūkesčiai. 

3. Prieš įdarbinant, geri darbdaviai darbo pokalbio nepradeda šimtais klausimų  apie kandidatą, jo gyvenimą ir patirtį. Visų pirmiausia, turite paaiškinti, kokiai pozicijai yra kandidatuojama ir pristatyti jos pliusus bei minusus. 

4. Geri darbdaviai niekada nepateiks neteisingos informacijos skelbime. Darbo skelbimas turi atitikti 100% tai, ką atrinktas kandidatas turės daryti, kokios bus jo pareigos. NIEKADA nereklamuokite pagrąžintos pozicijos prigalvotomis užduotimis ar, tuo labiau, išpūstu atlyginimu. 

5. Geri darbdaviai niekada neprašo milijono rekomendacijų iš buvusių darboviečių kolegų ar vadovų. Geriausia prašyti kelių rekomendacijų tik tada, kuomet kandidatu yra susidomima. Galite pasiūlyti atsinešti rekomendacijas į pokalbį. 

6. Geri darbdaviai niekada nenustebina atėjusių kandidatų netikėtu testu ar rašymo užduotimi. Apie visą atrankos eigą ir sąlygas turite pranešti tariantis dėl pokalbio. 

7. Geri darbdaviai niekada neliepia pateikti įrodymų apie gaunamas arba turimas pajamas. Tai ne Jūsų kaip darbdavio reikalas ir ši informacija yra visiškai nereikalinga sprendžiant kandidato tinkamumą darbui įvykdyti. 

8. Geri darbdaviai išrenka tik kvalifikuotus ir tinkamus atrankos specialistus kandidatams apklausti. Kompanijos atstovai vedantys pokalbius turi būti profesionalūs ir elgtis su kandidatu draugiškai – neturi sukurti kalbėjimo egzamino atmosferos ir įtampos. 

9. Geri darbdaviai pokalbio metu kalba apie algą ir jeigu taip atsitinka, kad sutinkate su kandidato pateiktais lūkesčiais, įdarbinus žmogų – negalite keisti susitarimo. Tai, kas yra susitariama darbo pokalbio metu, turi būti ištęsėta darbuotojui jau pradėjus dirbti. Turite laikytis duoto žodžio.

10. Geri darbdaviai vertina kandidatų laiką ir gerbia juos. Turite suprasti, kad kiekvienas pašnekovas gali būti potencialus darbuotojas ir prisiminti, kad pokalbio metu ne tik Jūs renkatės kandidatą, bet ir kandidatas renkasi Jus.

Kiekvienas darbo pokalbis yra skirtingas: tai priklauso ne tik nuo pozicijos į kurią yra kandidatuojama, bet ir nuo darbdavio etiketo įdarbinant. Žinodami kaip nesielgti darbo pokalbio metu ar prieš jį – sukursite gerą darbdavio įvaizdį. 

 Straipsnį parengė: Simona Česnakaitė



Panašūs įrašai

2020 / 11 / 17
Kaip darbuotojai prisideda prie įmonės įvaizdžio kūrimo?
2020 / 11 / 12
Kaip išvengti lemtingų klaidų, kurios paskatina darbuotoją palikti Jūsų kompaniją?
2022 / 10 / 03
5 būdai apsisaugoti nuo akių nuovargio