Kaip darbo paieškai išnaudoti LinkedIn?

2020-10-20

Ko gero visi pastebime, jog vis dažniau tenka pasitelkti originalesnius darbo paieškos būdus, ypač, jei esi patirties ir įgūdžių stokojantis jaunuolis. Šiuo metu darbo paieškoms naudojami net socialiniai tinklai, kuriuose ne tik skelbiami darbo pasiūlymai, tačiau vykdomos ir atrankos. Ypač dėmesį derėtų atkreipti į profesinių tinklų svetainę LikedIn, nes šiuo metu pasaulyje ja naudojasi net 313 milijonų žmonių! Tad, kaip šiuo vertingu kontaktų tinklu gali pasinaudoti kiekvienas iš mūsų, o ypač tas, kuris aktyviai užsiima darbo paieškomis? Keletas šio socialinio tinklo privalumų ir paprastų patarimų, į ką dėmesį turėtų atkreipti darbo ieškantis žmogus.

 

                                                                                            

 

  • Visada pasiekiamas CV. Viskas labai paprasta: pateiki visą LinkedIn profiliui užpildyti reikalingą informaciją ir jau turi išsamų savo gyvenimo aprašymą! Pagrindinis internetinio CV privalumas - jis nuolat pasiekiamas ir prieinamas kiekvienam besidominčiam tavimi ir tavo pateikiamais duomenimis. Verta žinoti, jog LinkedIn profiliai dažniausiai atsiduria viršutinėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose! Todėl nepamiršk, jog neiškalbingas ar nebaigtas pildyti aprašymas atrodys nepatikimai ir nekokybiškai. Profilį taip pat lengva redaguoti, papildyti bei konvertuoti į norimą formatą (taikant LinkedIn Resume Builder įrankį). Tuomet belieka jį įkelti į sistemą ar išsiųsti darbdaviui!

 

  • Profesinis identitetas. Buvę mokyklos, universiteto draugai bei kiti pažįstami dažniausiai mato tik vieną tavo šaunios ir nepakartojamos asmenybės pusę. LinkedIn suteikia galimybę supažindinti juos su ta kita gyvenimo dalimi, nes šiame socialiniame tinkle atskleidžiamos tavo profesinės srities patirtys bei gebėjimai. Toks virtualus CV daug vertingesnis dar ir tuo, kad jis yra papildomas unikaliomis kitų vartotojų rekomendacijomis, patvirtinančiomis jūsų turimus įgūdžius bei kompetencijas. Rekomenduojama pirmiausia tinkamai užpildyti antraštinę profilio eilutę (angl. Your professional headline) ir nurodyti tokią informaciją apie save, kuri iš esmės atskleistų ir LinkedIn naudojimosi tikslą (pvz.: grafikos dizaineris Tomas, reklamos agentūroje X dirbęs su tokiais klientais kaip Y, Z). Tuomet palengvinsi savo duomenų peržiūrą bei užtikrinsi kokybiškesnį kontaktų tinklą.

 

                                                                                     

 

  • Ryšių kūrimas ir palaikymas. Nuolat sutinkame naujų žmonių, kurie gali tapti ne tik įdomiais pašnekovais, bet ir naudingais ryšiais ateityje. LinkedIn sudaro sąlygas palaikyti vienokį ar kitokį kontaktą su kolegomis iš universiteto, bendradarbiais bei megzti pažinčių tinklą asmeniniam ir profesiniam gyvenimui. Nepamiršk, jog tai yra SOCIALINIS tinklas, todėl asmeninis profilis tikrai atrodys daug geriau, jei turėsi „užmezgęs“ bent 50 kokybiškų ryšių (nes įtartini kontaktiniai asmenys gali sudaryti neigiamą įspūdį ir apie tave), o dar geriau, jei jų skaičius pasieks apvaliai patrauklų 100.

 

  • Patikima bei aktuali informacija. Vienu iš darbo paieškos procesų neišvengiamai tampa domėjimasis potencialiu darbdaviu. Šiuo metu organizacijoms rekomenduojama pateikti kuo išsamesnius duomenis, todėl įmonės kruopščiai pildo savo LinkedIn paskyras, o tai garantuoja informacijos patikimumą. Tikėtina, jog būtent čia rasi ir kitą aktualiausią bei naujausią informaciją apie dominančią įmonę: nuo darbo pasiūlymų, kvietimų į renginius, atliekamų darbų iki bendrų veiklos srities aktualijų. Būk pirmas, kurį pasieks šios naudingos naujienos!

 

  • Darbo paieška. Tai vieta, kur darbdavys gali surasti Tave! Niekam ne paslaptis, jog tiek personalo atrankų specialistai, tiek patys įmonių atstovai vis dažniau kandidatų ieško ir socialiniuose tinkluose, o ypač LinkedIn. Todėl svarbu, jog parodytumėte savo stipriausias puses taip, jog ne tik sudomintum kaip kandidatas, bet kuo greičiau išsklaidytum visas abejones ir taptum nauju komandos nariu! Taip pat labai svarbu, jog neretai įmonės naujausius savo darbo ar praktikos pasiūlymus pirmiausia skelbia aptariamo profesinio tinklo svetainėje ir tikisi, jog būtent ten juos pamatys labiausiai motyvuoti, tinkamiausius įgūdžius ir patirtį turintys kandidatai. Mažas priminimas - periodiškai apsilankyk savo svajonių darbdavio LinkedIn paskyroje – galbūt dabar jie ieško būtent Tavęs!

 

                                                                                      



Panašūs įrašai

2020 / 11 / 23
Kaip ugdyti savo kūrybiškumą?
2019 / 08 / 29
Išsiunčiau CV, kada man paskambins?
2020 / 11 / 06
Kaip atsakyti į 20 dažniausiai pasitaikančių klausimų darbo pokalbio metu? (2/2)