Produktyvi diena: 4 esminiai ingredientai

2023-02-01

Daugelis savo gyvenime siekia produktyvumo, tačiau vieniems tai pavyksta lengviau, o kitiems – sunkiau. Tai gali priklausyti nuo daugelio dalykų. Kai kuriuos iš jų mes galime sukontroliuoti, o kai kurių ne. Žinoma, svarbu suvokti, kad kiekviena diena negali ir neturi būti vienodai produktyvi. Dėl to, kad padarome mažiau, mes tikrai netampame blogesni. Visgi naudinga žinoti, kad yra būdų, kaip galima paskatinti produktyvumą. Esminiais produktyvios dienos ingredientais dalinamės šiame straipsnyje.

 

1. Prioritetų dėliojimas

Vienas iš pagrindinių produktyvios dienos ingredientų – prioritetai. Juos susidėliojus, dienos darbų planas tampa kur kas aiškesnis. Galbūt esate girdėję posakį „pirmiausia suvalgykite gyvą varlę ir nieko blogesnio nenutiks“? Tai reiškia, kad pirmiausia reikia atlikti sunkiausią darbą, tuomet likusi dienos dalis bus lengvesnė. 

Taip pat naudinga dienos darbus eilės tvarka suskirstyti į dvi kategorijas – svarbius ir skubius. Taip nereikės jų rinktis atsitiktinai, todėl padidės produktyvumas. Susidarykite tokį darbų sąrašą prieš eidami miegoti arba atsibudę. Tai gali būti jūsų naujas puikus įprotis.

 

2. Poilsis

Tam, kad būtumėte produktyvūs, privalote skirti pakankamai laiko poilsiui. Visų pirma, pasistenkite išmiegoti 7–8 val. Miego trūkumas naktį gali neigiamai paveikti jūsų produktyvumą dienos metu. Taip pat susikurkite kuo patogesnę miego aplinką. Vienas iš būdų tai padaryti gali būti lietuviško prekių ženklo Magrės baldai čiužiniai. Šie aukštos kokybės gaminiai yra pritaikyti skirtingiems poreikiams. O tai išties didelis privalumas. 

Kalbant apie poilsį, reikėtų nepamiršti ir pertraukėlių dienos metu. Dirbant, jas rekomenduojama daryti kas valandą arba po kiekvienos svarbesnės užduoties. Pertraukėlės metu pasistenkite užsiimti su darbu nesusijusia veikla – pasivaikščioti, atsigerti arbatos ar panašiai. Taip pat galite pamedituoti. Darydami reguliarias pertraukėles, turėsite daugiau energijos ir susikaupimo būsimoms užduotims atlikti.

 

3. Fizinis aktyvumas

Judėjimas yra vienas iš veiksnių, turinčių įtakos mūsų produktyvumui. Sėdimas gyvenimo būdas lemia, jog daugiau žmonių šiandien susiduria su akių įtampa, nugaros skausmais ir širdies ligomis. Tokios sveikatos problemos gali neigiamai paveikti darbo kokybę. 

Siekiant to išvengti, svarbu reguliariai mankštintis. Visų pirma, fizinis aktyvumas padeda sustiprinti kūną ir išlaikyti taisyklingą laikyseną. Tai leidžia labiau pasitikėti savimi ir mažiau įsitempti. Be to, judėjimas suteikia energijos – tiek fizinės, tiek protinės. Todėl padidėja produktyvumas. 

 

4. Sveika mityba

Mūsų produktyvumui įtakos turi ir tai, ką valgome. Todėl norint išlikti produktyviems, svarbu atkreipti dėmesį į savo maistą. Daugeliui ne naujiena, kad suvalgę kažko nesveiko, galime tapti mieguisti. Norint to išvengti, reikėtų rinktis maistingus produktus, tokius kaip daržovės, vaisiai, viso grūdo dalių produktai, liesa mėsa, ir nustoti valgyti beprasmiškai. 

Dieną rekomenduojama pradėti nuo sveikų ir subalansuotų pusryčių. Kuo maistingesni pusryčiai, tuo didesnis produktyvumas. Per pietus geriau nesirinkti itin sunkaus maisto ir nepersivalgyti, nes tuomet organizmas didžiąją dalį energijos turės skirti virškinimui, o jūs jausitės mieguisti. 

 

Iki šiol jums buvo sunku išlikti produktyviems dienos metu? Tikimės, kad šis straipsnis padėjo rasti to priežastis ir sprendimus. O jų išties yra. Išsiugdę tam tikrus įpročius, galite pagerinti ne tik savo produktyvumą, bet ir bendrą gyvenimo kokybę. Taigi, pasistengti išties verta.



Panašūs įrašai

2015 / 12 / 22
Kalbų mokėjimo pliusai. Autorė - Milda Januškevičienė
2019 / 08 / 29
Išsiunčiau CV, kada man paskambins?
2021 / 06 / 10
Grafinio dizaino elementai