Ką privalu žinoti ieškant darbo?

2021-07-13

Darbo paieška kartu yra tiek mokslas, tiek ir menas, rašo businessinsider.com. Tačiau yra kelios taisyklės, leidžiančios nepasiklysti darbovietės paieškos labirintuose.

Susidarykite planą

Negali kur nors nueiti, jei nežinai kur eini. Apsibrėžkite savo tikslus ir susidarykite konkretų planą, kaip juos pasieksite. Pagalvokite kokį darbą mėgote dirbti anksčiau, net jei tai buvo praktikanto pozicija ar savanorystės akcija.

Sudarytame plane žymėkite pažangą. Išsikelkite tikslus kiekvienai savaitei ir prisiimkite visą atsakomybę, jei nepavyko šių įgyvendinti. Nepamirškite už pasiektus tikslus save apdovanoti.

Pasiruoškite „įrankius“

Kiekvienas žmogus, besiruošdamas kelionei stengiasi apsirūpinti visomis reikiamomis priemonėmis ir įrankiais. Kodėl kitaip reikėtų elgtis ieškant darbo?

Pasitikrinkite gyvenimo aprašymą ir paprašykite draugų ar pažįstamų, kad jie šį įvertintų. Susimąstykite apie socialinio tinklo paskyros atnaujinimus. Žinoma, tinkamos priemonės neatneš jums darbo tiesiog prie kojų, tačiau leis bent žingsniu prie jo priartėti.

Tikslų sąrašo kūrimas

Prieš pradedant darbo paieškas vertėtų aiškiai apsibrėžti kokios įmonės, kokia industrija ir kokios pareigos jus domina.

Pasidomėkite pasirinktomis kompanijomis, raskite apie jas informacijos. Tikslas leis susitelkti ties vienu tikslu ir nesiblaškyti tarp skirtingų vietų.

Nuolatos ruoškitės

Kiekvienam interviu ruoškitės, taip lyg tai būtų lemiamas jūsų gyvenimo pokalbis. Žinokite viską apie kompaniją. Pasiruoškite galimiems klausimams ir pasistenkite sudaryti gerą įspūdį. Padarykite bandomąjį interviu su draugais ar artimaisiais.

Visuomet pasakykite „ačiū“

Žmonės, sprendžiantys ar priimti jus į darbą visuomet atsimena jūsų elgesį. Nepamirškite, kad laikas yra labai brangus – todėl nepatingėkite pasakyti „ačiū“ tiems, kurie savo laiku dalijasi su jumis.

Susitvarkykite socialinių tinklų profilį

Patinka jums tai ar ne, tačiau darbdaviai dažniausiai peržiūri potencialių kandidatų profilius socialiniuose tinkluose. Būkite atsargūs dalindamiesi informacija – juk norite, kad jus matytų iš geriausios pusės.

Skirkite laiko detalėms

Jūsų gyvenimo aprašyme negali būti nė vienos gramatinės klaidos. Nesigirkite atidumu savo CV, jei nesugebate šio parašyti be klaidų. Nepervertinkite savo patirties – du metai patirties toli gražu nėra „ilgametė patirtis“.

Kalbant apie darbo pokalbį – būkite kuo geriau pasiruošęs. Neveluokite ir stenkitės žinoti su kuo kalbėsitės. Neklauskite kuo užsiima kompanija. Atrodysite kur kas rimčiau, jei būsite iš anksto pasiruošęs gerai apgalvotus klausimus.

 



Panašūs įrašai

2020 / 10 / 27
Investicija į save: ką, kaip ir kodėl?
2022 / 08 / 01
5 interjero detalės produktyviam darbui iš namų
2020 / 10 / 20
Kaip paprastai ir teisingai pasakyti „ne“