Kaip pradėti dirbti renginių organizavimo srityje?

2021-09-16

Firsty.lt nori jus supažindinti su viena iš lektorių, Viktorija Jakučionyte, kuri veda renginių organizavimo mokymus. Su Viktorija turėjome trumpą pokalbį, kurio metu, ji papasakojo keletą svarbių ir įdomių dalykų iš savo asmeninės patirties dirbant renginių organizavimo srityje.

Viktorija, ar jūsų išsilavinimas siejasi su renginių organizavimu, ar tuo pradėjote domėtis vėliau?

Esu baigusi Istoriją Vilniaus universitete, tačiau jau nuo pirmo kurso savanoriavau renginiuose ir natūraliai žingsnis po žingsnio susipažinau su žmonėmis, kurie dirba renginių srityje ir pradėjau dirbti koncertų vadybininke. Tai yra labai plati sritis apimanti ne tik techninės dalies priežiūrą, bet ir marketingą, reklamą, koordinavimą. Vėliau pradėjau daugiau gilintis į marketingo sritį ir šiai dienai dirbu marketingo specialiste. Tačiau papildomai neapleidau renginių srities, prisidedu prie festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizavimo ir dalinuosi žiniomis per mokymus Firsty.lt.

Ar jūsų darbo grafikas turi laiko rėžius?

Laiko rėžius reikia nusistatyti pačiai, ypač dirbant su renginiais, būna momentų, kad atrodo nebeužtenka 24 val. paroje. Čia reikia išmokti laiko planavimo, ribų statymo ir gebėjimo sustoti, pailsėti. Nes kitu atveju labai greitai perdegsite ir renginiai nebekels džiaugsmo, o vien tik stresą ir nerimą. 

Ką jūs patartumėte žmonėms, kurie norėtų dirbti renginių organizavimo srityje? 

Dažnai išgirstu klausimą, nuo ko pradėti. Pradėti nuo savanorystės, asistavimo renginiuose. Tai leidžia iš vidaus susipažinti su šia sritimi, susipažinti su specifika ir žmonėmis ir taip pat pamatyti visas subtilybes. Ir, žinoma, nebijoti pradėti. Nepavyks iš pirmo karto, pavyks iš antro. Viskas ateina su patirtimi ir laiku. 

Kokie yra 3 svarbiausi dalykai organizuojant renginį?

• Aiški renginio idėja/tema;

• Planavimas;

• Sklandi komunikacija su komanda, partneriais ir dalyviais.

Galbūt galėtum trumpai pasidalinti kokia nors istorija iš renginio? Kokios galimos klaidos organizuojant renginį?

Puikus pavyzdys, kai svarbi informacija nebūna perduodama atsakingiems žmonėms. Dirbau su koncertu, kuris buvo suplanuotas Rusų dramos teatre, mes ruošiamės renginiui, atvyksta grupė, užlipa ant scenos ir sako: „o kur būgnai?“. Nors grupės atsiųstame techninės dalies pageidavime būgnų nebuvo. Pasirodo, paskambino jie mano kolegai, informavo, kad būgnų komplekto reikės. Bet toliau informacija nebuvo perduota atsakingiems žmonės, tai sukėlė papildomą stresą, greitą instrumento paiešką ir, žinoma, papildomas nenumatytas išlaidas. Manau, tai yra puikus pavyzdys, kuomet „užstrigusi“ informacija pasimato prieš pat ar net renginio metu. Klaidų visuomet gali būti, kai ne apie viską pilnai pagalvoji. Todėl po kiekvieno renginio svarbu susėsti tiems, kas organizavo ir dirbo renginyje, kad išsakytų savo mintis, pastabas, kas buvo gerai/negerai. Kad kitą kartą ta pati ar panaši klaida nepasikartotų. Dažniausiai kažkas įvyksta ne taip, jeigu nebuvo aiškios komunikacijos, informacijos perdavimo. 

Kodėl verta dalyvauti jūsų mokymuose? 

Mano mokymuose verta dalyvauti, jeigu norite per pakankamai trumpą laiką gauti teorinių žinių ir išmokti pagrindinius žingsnius, ką svarbu atsiminti organizuojant renginius. Visa informaciją, kuria dalinuosi yra mano pačios patirtis, informacija iš kitų lektorių, renginių organizatorių. Visa tai galima susirasti ir patiems, tiesiog, jeigu taupote savo laiką – šie mokymai puiki proga įgauti teorinių ir praktinių žinių bei pamatyti, kaip struktūriškai atrodo renginys ir iš ko jis susideda. 

Gal žinote kokių nors patarimų, ką daryti žmogui, kuris nežino kuo nori būti?

Ieškoti, išbandyti save skirtingose srityse, išeiti už komforto zonos. Pakeisti aplinką, išvykti vienam į kitą šalį. Tai padeda pamatyti, kas esu aš, ko noriu. Nes dažnai nesuvokiame, kad mūsų norus ir veiksmus lemia aplinkiniai ir aplinka, kurioje gyvename. 

 

Pateikiame nuorodas, kurios padės priartėti prie svajonės tapti renginių organizatoriumi:

Renginių organizavimo mokymai pradedantiesiems (nuotoliniai);

Žinau viską – jaunimo informavimo ir konsultavimo centras (nuo savanorystės iki studijų ar darbo);

Jaunimo garantijos – per 4 mėn. nedirbančiam žmogui padės gauti praktikos, savanorystės ar darbo pasiūlymą.

Straipsnio autorė Eglė Lauciūtė



Panašūs įrašai

2021 / 01 / 11
9 dalykai, kurių sėkmingi žmonės niekada nedarys!
2016 / 01 / 13
Kaip ištaisyti padėtį, paprašius per didelės algos darbo pokalbyje?
2016 / 01 / 13
5 tavo karjerą auginantys naujųjų metų pažadai, kurių norėsis laikytis