5 interjero detalės produktyviam darbui iš namų

2022-08-01

Ar tikrai darbo aplinkos interjeras turi įtakos produktyvumui? Ar jis gali paskatinti norą labiau stengtis, suteikti daugiau motyvacijos ir energijos? Pasirodo, kad tikrai taip. Išspausti maksimumą ne tik iš proto, bet ir iš namų erdvės padės 5 interjero detalės. Apie kiekvieną iš jų pasakojame plačiau.

 

1. Apšvietimas 

Netinkamai sureguliuotas dirbtinis apšvietimas vargu ar padės išlikti produktyviems. Ryški LED šviestuvų šviesa gali varginti akis ir netgi sukelti galvos skausmą. Todėl itin svarbu užtikrinti pakankamą natūralų apšvietimą. Jį valdyti padės užuolaidos, o niūrią dieną praskaidrins nedidelė stalinė lempa. Patartina rinktis šiltesnio atspalvio apšvietimą. Akinančio baltumo šviesa sukurs akvariumo efektą, kuris šiuo atveju tikrai nėra pageidaujamas.

 

2. Spalvos 

Spalvų mokslui – koloristikai – interjero dizaine yra skiriamas atskiras dėmesys. Mėlyna – intelekto spalva, skatinanti produktyvumą, geltona – kūrybiškumą, o žalia – mažinanti įtampą. Kokią pasirinkti? Viskas priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Tiesa, nebūtina skubėti perdažyti sienų. Kartai tereikia užsukti į baldų saloną ir išsirinkti keletą naujų aksesuarų namams. Jeigu jus domina spalvingi baldai, Kaune tikrai rasite platų jų pasirinkimą. Tačiau jei visgi norisi didesnių pokyčių, vieną sieną galite perdažyti ryškesne spalva. Pasirodo, tokiu būdu produktyvumą galima padidinti net 15–20 proc.

 

3. Kvapas 

Aromaterapija tikrai sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Namų kvapai tapo neatsiejama interjero dalimi. Rozmarinai, citrusiniai vaisiai, pušys – teigiama, kad šie kvapai padeda susikaupti. Jeigu skeptiškai žvelgiate į namų kvapų panaudojimą įkuriant biurą namuose, galite pasirinkti kvapnią žvakę. Beje, jos liepsnos stebėjimas gali padėti sumažinti įtampą ar bent nukreipti dėmesį nuo rūpesčių. 

 

4. Kėdė 

Ergonomikos reikalavimus atitinkanti biuro kėdė padeda išspręsti daugelį su darbu susijusių sveikatos problemų. Tai yra būtinas darbo vietos elementas ir, žinoma, puikios savijautos garantas. Kėdės atlošas, porankiai ir aukštis turėtų būti reguliuojami. Taip pat darbo vietą pagyvinti ir savijautą pagerinti gali tinkamai pasirinktas pelės kilimėlis su pagalvėle, skirta riešui atremti. 

 

5. Pledas, pagalvė ir kavos puodelis 

Taip, nenustebkite! Kavos pertraukėlė yra neatsiejamas darbo dienos ritualas, padedantis išsaugoti darbingumą ir, regis, sveiką protą. Moksliškai įrodyta, kad trumpas nusnūdimas teigiamai veikia kognityvines funkcijas. Tekstiliniai gaminiai padės sukurti jaukią atmosferą, o patogi kėdė ir sofa padės pailsėti ne tik kūnu, bet ir mintimis. 

Kad ir koks sėkmingas būtų namų biuro, padedančio išlaikyti produktyvumą, įrengimas – nepersidirbkite. Atraskite laiko poilsiui ir veikloms, kurios leidžia atsipalaiduoti. Nepamirškite laikytis darbo ir poilsio režimo, tuomet energijos užteks viskam!Panašūs įrašai

2021 / 01 / 26
Kaip suprasti X, Y ir Z kartų kalbą?
2016 / 04 / 18
Žurnalisto profesija: „Darbo diena prasideda visada, nes niekad nesibaigia“
2016 / 03 / 24
Žurnalistės patirtis Erasmus+ EVS programoje: Vieneri metai po Italijos saule