Priežastys, kodėl darbuotojai nusprendžia išeiti iš darbo

2022-10-03

Natūralu, jog gali ateiti metas, kuomet žmogus nusprendžia išeiti iš dabartinio darbo. Tai gali lemti įvairios priežastys: nuo paprasčiausio noro pakeisti darbo vietą iki asmeninio gyvenimo pokyčių. Bet kokiu atveju tam, kad išlaikytų savo darbuotojus, darbdaviai turi suprasti tokio sprendimo priežastis. Pagrindines iš jų aptariame šiame straipsnyje.

 

1. Iššūkių poreikis

Ilgą laiką dirbdamas tame pačiame darbe, žmogus pradeda gerai pažinti visas savo užduotis ir pareigas. Kai atrodo, kad nebėra daugiau ko išmokti, gali atsirasti didesnių iššūkių poreikis. Ir tai visiškai natūrali karjeros augimo dalis, ypač kai žmogus nori mokytis ir įgyti naujų įgūdžių. Taigi, siekiant kuo ilgiau išlaikyti darbuotojus, svarbu suteikti jiems sąlygas tobulėti. 

 

2. Didesnio atlyginimo paieška

Kita dažna priežastis, kodėl darbuotojai nusprendžia išeiti iš darbo, yra noras uždirbti daugiau. Laikui bėgant, darbuotojas gali būti pasirengęs naujoms pareigoms ir kartu didesniam atlyginimui. Be to, didesnis darbo užmokestis jam gali būti reikalingas ir dėl gyvenimo būdo pokyčių arba plečiantis šeimai. Jei darbdavys nėra pasiryžęs pakelti atlyginimo, darbuotojas anksčiau ar vėliau nuspręs išeiti.

 

3. Noras jaustis vertinamam

Normalu, kad kiekvienas žmogus nori jaustis vertinamas savo darbe. Malonu žinoti, kad tavo atliekamas darbas yra svarbus ir turi įtakos įmonės sėkmei. Tačiau jei darbuotojas jaučiasi taip, lyg bet kada gali būti pakeičiamas, tikėtina, kad pradės ieškoti darbo, kuriame jo pastangos būtų vertinamos labiau. 

 

Vienas iš dalykų, kuriuo turėtų pasirūpinti įmonė, siekdama užtikrinti didesnį darbuotojų pasitenkinimą, yra personalo valdymo sistema. Ji leidžia efektyviai atlikti su atlyginimu ir personalo valdymu susijusias užduotis. Naudojantis tokia sistema, išvengiama duomenų dubliavimo ir klaidų, tiksliai apskaičiuojami priedai bei premijos, kas leidžia atitinkamai įvertinti darbuotojų pastangas. 

 

Geri darbuotojai – didžiausias kiekvienos įmonės turtas. Todėl svarbu juos laiku pastebėti, paskatinti ir įvertinti, kad po to nebūtų per vėlu. Žinoma, natūralu, kad kas kiek laiko įmonę palieka vienas kitas darbuotojas. Tačiau tai neturėtų būti labai dažnas reiškinys. O jei taip yra, tai ženklas, kad metas kažką keisti.Panašūs įrašai

2020 / 10 / 14
Ką daryti, jei vėluoji į darbo pokalbį?
2020 / 12 / 14
10 dalykų, kurių geri darbdaviai niekada neprašo padaryti pokalbio metu ar prieš jį
2021 / 06 / 29
Ką daryti, kai esi jauniausias darbuotojas?