Neturi darbo patirties? 3 būdai įrodyti, kad esi tinkamas darbui

2016-03-16

Jeigu ką tik baigei mokslus ar nori išbandyti naują profesinę veiklos sritį, ieškant darbo, ko gero, sunkiausia pateikti su juo susijusią darbo patirtį – kadangi jos tiesiog neturi. Bloga žinia yra ta, kad negali stebuklingai susikurti patirties, kurią galėtum įrašyti į savo CV bei motyvacinį laišką. Geroji – jei esi kūrybingas, stebuklų nė nereikia.

 

Šie trys patarimai padės išvengti pilstymo iš tuščio į kiaurą, aplikuojant norimai darbo pozicijai.

1. Susitaikyk su savo „nepatirtimi“

Išduosiu vieną paslaptį: kai aplikuoji į pradedančiojo poziciją, personalo atrankos specialistas supranta, kad vargiai turi susijusios darbo patirties. Tad kam save kankinti ir bandyti ją išspausti per prievartą?

Vietoje to, susitaikyk su savo „nepatirtimi“ ir pateik tai kaip motyvaciją mokytis. Pavyzdžiui, jeigu bandai įsidarbinti PR įmonėje, galėtum pabrėžti, kaip nušluostei visiems nosis, kai, savimotyvacijos dėka, parašei 50 puslapių rašto darbą, nors anksčiau negalėdavai parašyti nė trumpiausio knygos aprašo. Žinoma, tokia patirtis – ne visai susijusi su PR industrija, tačiau šis pasiekimas puikiai atskleidžia Tavo dedikaciją, smalsumą ir pasiruošimą mokytis bei augti (ką jau kalbėti apie nerealius rašymo įgūdžius). Ir žinai ką? Būtent to ir tikimasi iš neseniai mokslus baigusių jaunuolių.

 

 

2. Būk nuoširdus ir atviras 

Jau išsiaiškinome, kad dar nesi apšilęs kojų konkrečioje profesinėje srityje, tačiau turi gyvenimiškos patirties. Taigi, nebijok pasidalinti įvairiais nutikimais, išmokiusiais tave keleto naudingų pamokų.

Pavyzdžiui, galbūt studijavai užsienyje ir ši patirtis Tau leido pamatyti nepakartojamų kultūrinių skirtumų įvairovę pasaulyje. Tokia asmeninė patirtis parodo brandą ir nuovokumą, kuriuos vertina visi personalo atrankų specialistai. Atrask Tave pakeitusias gyvenimo akimirkas ir trumpai paminėk jas savo CV ar motyvaciniame laiške, o, pakviestas į darbo pokalbį, papasakok apie jas plačiau. Dar vienas patarimas: išlik santūrus ir neminėk pašėlusių vakarėlių; verčiau pasakok apie gyvenimo pamokas, išmokiusias darbo etikos.

 

3. Rask sąsajų

Tai pareikalauja kiek daugiau pastangų ir turėtų būti derinama prie kiekvienos kandidatūros, tačiau – patikėk – tam skyręs kiek daugiau laiko, nepasigailėsi.

Jei ieškai darbo toje srityje, su kuria susijusios patirties dar nesi įgijęs, ko gero, Tave domina siūloma pozicija ir pati kompanija, ar ne? Tuomet pasidomėk ja ir surask būdą susieti savo gyvenimą ir įgytą patirtį su kažkuo nerealaus, ką jie padarė. Pavyzdžiui, jei aplikuoji filmų studijai, motyvaciniame laiške paminėk, kad jau vaikystėje žavėjaisi  jų kuriamais filmais. Galbūt dar vis turi senas jų vaizdajuostes ir plakatus, o gal naktį esi praleidęs prie kino teatro durų vien tam, kad gautum bilietus į premjerą? Kad ir kas tai būtų, rask būdą susieti savo aistras ir gyvenimiškas patirtis su kompanija, o tada paaiškink, kaip tai pasitarnaus tavo karjeros pradžiai, jei tik būsi pasamdytas. Pats pamatysi, kad šis ryšys yra būtent tai, ko darbdaviai nori iš naujokų.

 

Kandidatuojant darbui tiek technologijų įmonėje, tiek mados studijoje ar garso įrašų kompanijoje, tikėtina, kad, vos baigęs mokslus, neturėsi daug tiesioginės patirties, kurią galėtum pateikti savo CV. Tačiau atmink, kad darbdaviai supranta, jog tai – tavo karjeros pradžia ir juos maloniai nustebins Tavo gyvenimiškos patirties pateikimas bei jos panaudojimas puikios karjeros pradžios pamatams. Būdamas profesionalus ir nuoširdus, užpildysi savo CV tikra, vertinga patirtimi ir neatrodysi pagyrūniškas.



Panašūs įrašai

2021 / 02 / 23
7 klausimai, kuriuos reiktų užduoti sau, jei galvojate pakeisti karjerą per COVID-19
2015 / 12 / 22
Ar patikėtumėte savo pensiją praeiviams?
2021 / 08 / 13
Kaip turi atrodyti jūsų LinkedIn puslapis, jei ieškote darbo? (1/3)