Ieškokite ne tik darbo, bet ir asmeninio pasitenkinimo

2021-07-29

Gyvenimas trumpas. Esame tai girdėję šimtus kartų ir tikriausiai niekada taip aiškiai nepajaučiame lekiančio laiko, kaip metų pabaigoje ar naujų pradžioje. Štai, praėjo dar vieni metai ir jeigu atsigręžę į juos suprantate, kad profesiniame gyvenime nebuvo tiek džiaugsmo, kiek norėtųsi, laikas tai pakeisti.

Pasitenkinimas darbu yra svarbi laimingo gyvenimo dalis. Nesvarbu, ar esate samdomas darbuotojas, ar dirbate sau, turima veikla turėtų būti ne tik pajamų šaltinis, bet taip pat teikti malonumą. Jeigu jaučiate, jog jūsų nedžiugina tai, kuo šiuo metu užsiimate, imkitės ryžtingų veiksmų ir ieškokite kažko naujo. Nėra netinkamo meto tapti laimingu, todėl neatidėliokite to. Darbo vietų pasiūla yra didelė, o galimybės užsiimti individualia veikla – dar platesnės. Pirmiausia, paklauskite savęs, kodėl jums reikia pokyčių profesiniame gyvenime. Atsakymas į šį klausimą neturėtų apsiriboti savo turimų įgūdžių ir patirties įvertinimu. Daug svarbiau už tai gali būti supratimas, kas jums teikia malonumą, padeda išvengti įtampos ir streso darbe. Norėdami, kad darbas teiktų kuo daugiau pozityvių išgyvenimų, ieškokite tokios organizacijos, kurios kultūra atitiktų jūsų asmenybę.

Įvertinti, kokia yra įmonės kultūra ir kaip ji dera su jūsų asmeniniu požiūriu, gali padėti visai paprasti, akivaizdūs dalykai. Tikrai ne kiekviename darbe reikalaujamas klasikinis kostiumas ir preciziškai tvarkinga darbo aplinka. Yra organizacijų, kuriose tai būtina, tačiau nemažai kompanijų vadovaujasi laisvesniu požiūriu į darbuotojų išvaizdą ir biuro darbo atmosferą. Tai, kokią nuomonę jūs turite šiuo klausimu, gali būti labai svarbu. Jeigu oficialus įvaizdis, griežta struktūra ir stabilumas yra tai, kas padeda atsiskleisti jūsų profesionalumui – ieškokite būtent to. Vargu, ar seksis efektyviai dirbti ir mėgautis darbu įmonėje, kurioje visi dėvi džinsus, avi sportbačius, o prisitaikyti prie darbo ritmo padeda energetiniai gėrimai. Ir atvirkščiai – jei toks vaizdelis jums atrodo pati geriausia aplinka darbui, nemėginkite savęs įsprausti į rėmus, kurie prieštarauja jūsų suvokimui. Priešingu atveju, gana greitai gali tapti akivaizdu, kad darbe jums trūksta asmeninio komforto. Taip pat turėkite omenyje, kad tokie neatitikimai gali prognozuoti ir nevienodą požiūrį į darbo atlikimą, o tai gerokai apsunkina bendradarbiavimą. Todėl nenumokite į tai ranka ir tuo atveju, jeigu esate laisvai samdomas darbuotojas ar ieškote naujų verslo partnerių.

Pinigai yra dažna priežastis ieškoti naujo darbo, tačiau tai nevienintelė nauda, kurią galite gauti organizacijoje. Yra daug įmonių, kurios negali savo darbuotojams pasiūlyti tokio didelio užmokesčio kaip jų konkurentai, bet, nepaisant to, vis tiek pritraukia talentingiausius ir gabiausius specialistus. Taip yra dėl to, kad jos suteikia kitokių privalumų. Pavyzdžiui, kompensuoja savo darbuotojų sveikatos priežiūros išlaidas, siūlo daugiau laisvadienių, taiko palankesnį premijų modelį. Visa tai gali turėti ne ką mažesnės įtakos jūsų gyvenimo kokybei nei darbo užmokestis. Sveikatos draudimas dažnai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios ieškantys darbo asmenys teikia pirmenybę vienai ar kitai organizacijai. Tačiau iš kitos pusės, jeigu esate jaunas, neturite rūpesčių dėl savo sveikatos ir dar užsiimate papildoma veikla, jums svarbesniu prioritetu gali būti lankstus darbo grafikas. Taigi, siekiant kuo didesnio pasitenkinimo turimu darbu, svarbu atsižvelgti į tai, ar sutampa jūsų norai ir organizacijos galimybės. Net jeigu dirbate pats sau, papildomos naudos klausimas išlieka svarbus. Rinkdamiesi su kokiais žmonėmis ir įmonėmis dirbti, vadovaukitės tuo, ar bendradarbiavimas gali būti patogus. Pavyzdžiui, atsižvelkite į tai, kokios yra partnerių darbo valandos ir kokiu metu jūs galite ir norite būti jiems „prieinamas“? Atrodo, jog tai viso labo smulkmenos, bet jos gali būti labai reikšmingos, jeigu norite, kad darbas būtų malonus.

Ieškodami tinkamo darbo, nepamirškite profesinio tobulėjimo galimybės. Nusivylimas ir nepasitenkinimas darbu dažnai užpuola tada, kai žmonės pasijaučia stovintys vietoje ir miglotai numato galimybes judėti pirmyn. Todėl nesirinkite darbo, kuriame neišvengiamai pateksite į tokią aklavietę. Dirbkite organizacijoje, kuri jums gali sudaryti sąlygas ugdyti savo talentus, lavinti įgūdžius, o vėliau – suteikti galimybę įgyvendinti turimą potencialą imantis naujų pareigų. Priešingu atveju, netrukus suprasite, jog vėl norisi naujo darbo. Jeigu verčiatės individualia veikla, taip pat ieškokite tokių partnerių, su kuriais dirbdamas galėsite tobulėti. Ne tik jausite asmeninį pasitenkinimą, bet kartu augsite kaip profesionalas. Sukauptos žinios ir nauji įgūdžiai bus neabejotinai naudingi plečiant savo veiklą.

Renkantis profesinio gyvenimo kelius nepasiklysti padės viena tiesa – pasaulis yra toks, kokį patys susikuriame. Jeigu nesate patenkintas turimu darbu ar tuo, kur link juda jūsų verslas, ieškokite galimybių tai pakeisti. Pernelyg dažnai leidžiame savo baimėms diktuoti sprendimus, o jie niekada neveda į laimę. Todėl tvirčiau paimkite gyvenimą į savo rankas ir siekite to, ko labiausiai trokštate.

 



Panašūs įrašai

2020 / 10 / 23
Kaip pasiekti sėkmę pirmajame darbe?
2021 / 06 / 25
10 idealaus vadovo taisyklių
2015 / 12 / 22
25 originaliausi 2013 metų darbo pokalbių klausimai